Buñuel
18/12/2009 00:42

Creative Commons foto fra William Couch
Califone er et spennende band som har levert god og egenartet musikk siden 1998, og som er vanskelige å plassere på det musikalske kartet. Alltid flott arrangert med et mylder av detaljer i lydbildet. Frontfigur Tim Rutili startet Califone som et soloprosjekt etter at hans forrige band Red Red Meat ble oppløst, men med forskjellig besetning har Rutili holdt «soloprosjektet» gående i snart 13 år.
De seiler vel oftest under post-rock fanen, men på låten Buñuel høres de like gjerne ut som Jay Farrar/Son Volt i god gammel form. Låten er selvsagt en hyllest til filmskaperen Luis Buñuel, og albumet All My Friends Are Funeral Singers er dessuten et soundtrack til en kommende film med samme navn.
Her er traileren til filmen, som skal vises ved Sundance Film Festival 2010.
«In an underground music landscape where 140 characters equals “journalism” and lone MP3s propel bands to momentary internet stardom, bands are here today and gone tomorrow» -califonemusic.com
iPhone MP3-versjon
0 Comments